Yoltaş Asfalt Zemin Uygulamaları

Asfalt Serim Hizmeti

Asfalt Serim Hizmeti

Asfalt gelişen teknoloji ile kendini yenileyerek günümüzde de en çok kullanılan zemin kaplama malzemesidir.

İstatiklere Göre; Amerika’da Yolların %94’ü , Avrupa’da %72’si ve Ülkemizde %100’ü sıcak yada soğuk asfalt ile kaplanmaktadır. 

Asfalt Zemin Kaplama

Asfalt; kesintisiz (derzsiz), esnek, aşınma dayanımı yüksek ( bakım - onarım maliyeti düşük), uygulanabilirliği hızlı, renk ve desen seçenekleriyle alternatif bir kaplama yöntemidir.Ana olarak bir hidrokarbon olan asfaltın, kimyasal bileşimi oldukça karışık ve değişken olup, petrolün destilasyonundan veya doğal yataklardan elde edilir. Bugün yaygın olarak kullanılan asfalt, petrolün rafinasyonundan elde edilen yan üründür. Maden kömürünün damıtılması aşamasında elde edilen siyah madde zifttir. Buna toprak ve/veya taş eklenir.   

Asfalt; yolların, hava alanlarının kaplanmasında, çatı izolasyonunda, su ile ilgili olan yapılarda su geçirmezlik sağlamada kullanılır. Yapışkan özelliği vardır. Boya sanayinde, akü üretiminde, su kanallarını kaplamada ve kil tuğlalarını yapıştırmada kullanılır.

Asfalt genellikle petrolün oksidasyonu sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani petrol kökenlidir. Çamur ve göl halinde (Bermudez kara gölünde ve Trinidad'daki kara gölde ) bulunduğu gibi, yer altında kaya aralarında sert halde de bulunur. Sert haldekiler yer altından maden çıkarılır gibi çıkarılır. Ayrıca kum taşlarında ve killer arasında da bulunur.  

Asfalt Zemin Uygulama Alanları
– Fabrika Sahaları
– Site Yolları
– Kaldırımlar
– Cadde ve Sokaklar
– Açık ve Kapalı Otopark Alanları
– Tören Alanı ve Meydanlar
– Spor Sahaları


UYGULAMA GÖRSELLERİ / PROJELER

Proje Alanın Görselini Gönderiniz?