Yoltaş Asfalt Zemin Uygulamaları

Bisiklet Yolu Yapımı

Bisiklet Yolu Yapımı

Bisiklet Yolları; alt Yapısı tercihen asfalt kaplanmış standart ölçülerinde hazırlanmış zemin üzerine uygulanan sistemdir.

Bisiklet Yolların Gerekliliği

Asfalt zemin istenilen oranda ( %0,5 ) meyillendirilmeli ve yüzeyi ıslah edilmelidir.

Son dönemlerde artan konut projeleri ve belediyeler sorumluluğunda ki alanlarda bisiklet yolları ve oyun alanları düzenlemeleri yapılmaktadır.

Bisiklet yolları, Basketbol ve Voleybol gibi oyun sahaları içinde bulunan çizgiler teknik şartnamelerine uygun olarak uygulanmaktadır. 

Bu tip uygulamalar uzun süre güneş ışığına maruz kaldıklarında solma-sararma olmaması için UV dayanımı yüksek boyalar kullanılmaktadır. 

Bisiklet Yollarının Ulaşım Açısından Önemi

Şehir içinde bisikletlerin ulaşım aracı olarak kullanılabilmesi için son yıllarda bisiklet yollarına ağırlık verilmektedir.

Bisiklet kullanıcıların artması ile kullanıcıların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için araç, yaya ve bisiklet yolu birbirinden ayrılmıştır. 

Araç yoluna paralel olarak ayrılan bu bisiklet yolu, bisiklet kullanıcıları için güvenli ulaşım alanı sağlamaktadır. Bu güvenli alan çift veya tek kompenantlı boya ile boyanarak bisiklet kullanıcılarına ayrılmıştır.


UYGULAMA GÖRSELLERİ / PROJELER

Proje Alanın Görselini Gönderiniz?