Yoltaş Asfalt Zemin Uygulamaları

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi kaplama; uygulama çeşidiyle birlikte aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.

Yeni teknoloji epoxy kaplamalar artık daha hızlı kürlenebilen tipte de üretilebildiğinden üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarınıda en aza indirmektedir. 

Epoksi; Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takibeden bir iki hafta içinde olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam veya karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir.

Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında, hastanelerin steril alanlaının korunmasında özellikle ameliyathaneler de çok kullanılır. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir.

Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.  

Epoksi; Kimyasallara karşı dayanıklıdır, sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur, dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir, kolay temizlenir, hijyeniktir, agrega ilavesi ile kaymaz bir zemin elde edilebilir, yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir, estetiktir, solvent içermez.


UYGULAMA GÖRSELLERİ / PROJELER

Proje Alanın Görselini Gönderiniz?