Yoltaş Asfalt Zemin Uygulamaları

Çift Kompenantlı Yol

Çift Kompenantlı Yol

Çift kompenantlı yol çizgisi; İki kompenantlı yol çizgi boyası pigment ve dolgu maddelerinin bileşimi ile meydana gelen soğuk yol çizgi boyasıdır.

İki kompenantlı yol çizgi boyası uygulanacak yüzeye de soğuk olarak tatbik edilir. İki kompenantlı yol çizgi boyası uygulama esnasındaki hava derecesi +5 C ile +40 C derece olup ömrü ise 3 yıldan daha fazladır.

İki kompenantlı yol çizgi boyası yardımcı maddelerle ultraviyole ışınlarına karşı dirençli olup, konfeksiyon maddeleriyle de stabilize edilmiştir. Bir diğer önemli hususta ise iki kompenantlı boya isteğe bağlı olarak her renkten imal ediliyor olabilmesidir.

Çift Kompenantlı Yol İçin Üretilen Boya Koşulları

1.Boya, (+5C) ile (+40C) derece sıcaklık arasında yola tatbik edilebilir olacaktır ve her durumda trafiğe 30 dakikada müsaade edecek şekilde yol yüzeyine yerleşecektir.
2.Boya, 30 dakika sürede bünyesindeki fiziksel ve kimyasal tüm işlemleri bitirmiş ve son halini almış olur.
3.Boya, yolda kar mücadelesi için kullanılacak olan NaCI, ÇaCI2 ve benzeri kimyasal maddelerden ve mevcut trafikten dolayı kaplama üzerine düşen yağlardan ve yakıtlardan hiçbir şekilde etkilenmemektedir.

Çift Kompenantlı Yol Alanları
Şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları, otoparklar ile otoyol ve ekspres yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle yaya geçitleri, ok, sembol, harf ve rakam uygulamaları, offset taramalar, yavaşlama ve uyarı çizigileri, hız kesici uygulamalarında kullanılması tavsiye edilir.

Termoplastik Yol Çizgi Boyalarının Kullanıldığı Alanlar
Tüm şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları ve otoyol/ekspres yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerde yol çizgi boyalarının ve banket çizgilerinin kullanılmasını özellikle tavsiye etmekteyiz.


UYGULAMA GÖRSELLERİ / PROJELER

Proje Alanın Görselini Gönderiniz?