Yoltaş Asfalt Zemin Uygulamaları

Tenis Kortları Yapımı

Tenis Kortları Yapımı

Tenis kortları; açık yada kapalı olabilir, kullanıcı profil tercihleri ve bölgesel şartlara göre değişik altyapı ve sportif kaplamalardır.

Tenis kortları yapımında topun zemine karşı olan direnci oyun kalitesi için çok önemlidir. Topun zemin ile temas ettikten sonra tekrar çıkış gücü, oyun performansını oldukça etkilemektedir. 

Yoltaş tenis kortu zeminleri amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunmaktadır. 

Yoltaş , tenis kortlarını açık ve kapalı olarak üç farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir. Uluslararası standartlara göre ürettiğimiz suni çim, tartan ve akrilik zemin tenis kortları ile sporculara maksimum oyun performansı sunmaktayız. 

Formatına Uygun Tenis Kortları Yapıma 

Tenis Kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmekte olup, ITF tarafından gerekli testler yapılarak ITF sertifikalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir. Ayrıca zemin kaplama uygulaması haricinde, bir tenis kortu için gerekli olan bütün malzemeleri sağlamaktayız. 

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri Nelerdir?

1- Suni Çim Tenis Kortu

2- Tartan Zemin Tenis Kortu

3- Akrilik Zemin Tenis Kortu

Tenis Kortu Yapım Aşamaları

Zemin Kaplama; Beton asfalt zeminler üstüne ''EPDM'' kaplama yapılır, veya temizlenmiş asfalt üzerine ''AKRİLİK'' kaplama uygulanır.Bu işlemden önce astar ile malzemenin tutuculuk oranları arttırırlır. Müşterinin isteğine göre tartan zemin veya sentetik çim halı zeminde kullanır.

Çadır Kapama; bu sistem zeminin üzerinde yerin altına monte edilen boru demirlerin çeşitli kanlıklarındaki brandalara gerilmesiyle işlem gerçekleşir.
Saha çizgileri; oyun sahasını belirleyen sınırlardır rengi beyaz olup ve oyuncunun hareket'in engellemeyecek şekilde göre tasarlanır.

Tenis kortu yapımında; Kort zeminler alanın kullanım amacına bağlı olarak Çim, Halı, Sert , Toprak sentetik olarak yapılmaktadır.


UYGULAMA GÖRSELLERİ / PROJELER

Proje Alanın Görselini Gönderiniz?